Hosting zdarma

Hosting lze pořídit i zdarma. Nevýhody jsou zpravidla adresa domény, reklama na stránkách, technická omezení a pochopitelně také chybí klasická uživatelská podpora. O výhodách vlastního hostingu se dočtete na stránce doména.

Hosting zdarma jsem dříve také využíval, nicméně dnes si myslím, že je mnohem výhodnější investovat ročně 1200 Kč za kvalitní profesionální hosting bez limitů. Používám Webhosting C4, který bohatě postačuje každému webu. Samozřejmě, pokud s webem zatím začínáte a nemáte zcela jasnou představu, hosting zdarma může být dobrým místem pro první pokusy.

Slevový kupón na hosting

Na webu domény zdarma získáte slevový kupón až 279 Kč.

Hosting zdarma - srovnání

Hosting zdarmaURLProstorPHPDatabázeReklama
Webzdarma.czMnoho variant: ja.wz.cz, ja.kvalitne.cz a mnoho dalších200 MBAnoMySQL, PostgreSQLAno
PHP5.czja.php5.cz20 MBAnoMySQLNe
ASP2.czja.asp2.cz10 MBASP, ASP.NETMSSQLNe
Hostuju.czja.hostuju.cz a další1000 MBPHPMySQLNe

Poskytovatelů hostingu zdarma je velmi mnoho, avšak myslím si, že tento seznam k výběru stačí. Dobré zkušenosti jsem měl s Webzdarma.cz.

Jen je třeba si dát pozor na společnosti, které nabízejí "hosting zdarma", ke kterému je třeba pouze přikoupit doménu za nesmyslnou cenu (ceny obvyklých domén se pohybují do 300 Kč). Jde tedy pouze o reklamní tah, "hosting zdarma" pěkně zní, ale nakonec zaplatíte stejně jako jinde.

Opravu levný hosting

Pokud chcete opravdu levný hosting a chcete pouze jednoduchou prezentaci, podívejte se na OneBit. Nejlevnější hosting s doménou u nich stojí 360 (hosting) + 229 (doména) = 589 Kč za rok.